Наполи измъкна равенство 1:1 у дома срещу Рома в дербито на 10-ия кръг на Серия А. Неаполитанците губеха с 0:1, но в последната минута резервата Дрис Мертенс изравни и донесе точка за тима.

Равенството остави Наполи на втората позиция, но отдалечи тима на 6 точки от лидера Ювентус, който снощи победи Емполи с 2:1.

Рома се бранеше почти през целия мач и тази тактика бе на път да донесе пълен успех на тима на "Сан Паоло".

Стефан Ел Шаарауи изведе "вълците" в 14-а минута. Нападателят получи пас от Ченгиз Юндер и отблизо прати топката зад голлинията.

Наполи наложи сериозен териториален натиск, но пропуски на Кайехон, Милик и Инсиние запазиха аванса на Рома почти до края.

В последната минута влезлият като резерва Дрис Мертенс се възползва от разбъркване в наказателното поле на гостите и отблизо изравни за 1:1.